101901652_2929546053781604_5816893226535092224_o

ul. Szaserów 119
04-349 Warszawa
tel: 22 610 36 04
p48@edu.um.warszawa.pl

Aktualności

Święto Jabłka
24 września 2020

Święto Jabłka 29 września (wtorek) w Zielony Groszku - Śwęto Jabłka! Prosimy, aby kazde dziecko było ubrane w jabłkowe kolory - ...

List prezydenta m.st. Warszawy
28 sierpnia 2020

Szanowni Rodzice Prosze o zapoznaie się z listem prezydenta m.st. Warszawy w sprawie rozpoczęcia roku szkolnego. PISMO

Pierwszy tydzień w przedszkolu 3 ...
27 sierpnia 2020

Wrześniowa adaptacja trzylatków Drodzy Rodzice, informujemy, iż w dniach 1 - 3 września 2020 r. z uwagi na komfort i ...

Informacja dyrektora

Szanowni Rodzice,

W związku z Rozporządzeniem MEN z 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19  (Dz.U. z 2020, poz. 493) informuję o przyjętej w Przedszkolu nr 48 „Zielony Groszek” ul. Szaserów 119 w Warszawie. organizacji pracy i sposobie realizacji przez nauczycieli podstawy programowej wychowania przedszkolnego.

Ustalenia organizacyjne:

 1. Dyrektor pracuje zdalnie i odpowiednio do potrzeb wykonuje zadania na terenie przedszkola. Jest w stałym kontakcie z nadzorem pedagogicznym i organem prowadzącym przedszkole, a także Pracownikami i Rodzicami. Pozostaję do dyspozycji w kontakcie telefonicznym oraz za pomocą poczty elektronicznej godzinach 8.00-16.00. – p48@edu.um.warszawa.pl
 2. Pracownicy administracji pracują zdalnie i wykonują niezbędne zadania na terenie przedszkola odpowiednio do potrzeb.
 3. Pracownicy obsługi są do dyspozycji dyrektora i mogą wykonywać zlecone zadania wg potrzeb.
 4. Nauczyciele realizują podstawę programową zdalnie, wykonują inne statutowe zadania i pozostają w stałym kontakcie z dyrektorem innymi nauczycielami oraz specjalistami.
 5. Specjaliści pracują zdalnie, pozostają w stałym kontakcie z dyrektorem i nauczycielami.
 6. Przyjęto następujące ustalenia dotyczące zdalnej realizacji podstawy programowej wychowania przedszkolnego przez nauczycieli:
 1. Nauczyciele planują zabawy, zadania i różne sytuacje edukacyjne dla dzieci w ramach tematów kompleksowych na podstawie programu wychowania przedszkolnego.
 2. Co najmniej raz w tygodniu będą przesyłać Państwu zestaw zadań, zabaw i innych aktywności do zrealizowania na każdy dzień – kilka aktywności dziennie z każdego obszaru podstawy programowej (fizyczny, emocjonalny, społeczny, poznawczy).
 3. Minimum połowa tych zadań powinna być realizowana w naturalnych sytuacjach życia rodzinnego.
 4. Do zadań będą załączone niezbędne opisy i materiały.
 5. Nauczyciele mogą zaproponować proste sposoby dokumentowania wykonanych zadań np. teczka z pracami plastycznymi, karta do oznaczania wykonanych tygodniowo zadań.  Dokumentowanie prowadzonych działań można przesyłać na adresy poszczególnych grup (przesłanie wizerunku dziecka przez rodzica poprzez pocztę elektroniczną jest dobrowolne i wiąże się z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych).

Grupa I – zielonygroszek2016@gmail.com

Grupa IIa- groszki2015.p48@gmail.com

Grupa IIb – przedszkole48.grupaIIb@gmail.com

Grupa 0a – grupa0azielonygroszek.2020@gmail.com

Grupa 0b – zielonygroszek0b@gmail.com

Grupa 0c – zielonygroszek.grupa0c@gmail.com

 

Zachęcam do stałego e-mailowego kontaktu z nauczycielami i specjalistami .

Na państwa potrzeby na naszej stronie internetowej zamieściliśmy zakładkę zewnętrzna pomoc psychologiczno-pedagogiczna.

 1. Dodatkowo na stronie internetowej i Facebooku przedszkola można odnaleźć propozycje innych zabaw i aktywności przeznaczonych dla dzieci.
 2. Specjaliści  przygotowują i są zobowiązani do przekazywania opisów zadań, zabaw i ćwiczeń bezpośrednio zainteresowanym rodzicom. Podaje adres e-mailowy p. Izabeli Barankiewicz – nauczyciela logopedy (izabelabarankiewicz.p48@gmail.com)

Przygotowując takie rozwiązania w zakresie zdalnej realizacji podstawy programowej wychowania przedszkolnego oraz udzielania pomocy psychologiczno-pedagogicznej wzięliśmy pod uwagę to, iż Rodzice łączą teraz różne obowiązki zawodowe i rodzinne, a w domu może być więcej dzieci, w tym uczniowie wyższych etapów edukacyjnych.

Bardzo prosimy o wyrozumiałość. My też łączymy często pracę zawodową z nauczaniem własnych dzieci (na różnych poziomach edukacji) i dlatego doskonale Państwa rozumiemy.
W razie jakichkolwiek pytań dotyczących organizacji działań, proszę o bezpośredni kontakt z dyrektorem. W sprawach dotyczących dzieci proszę kontaktować się
z nauczycielami lub specjalistami. Wierzę ,że wspólnie przetrwamy te trudne chwile, a powrót naszych Groszków do Przedszkola będzie prawdziwym świętem.

 

Przesyłam Państwu serdeczne pozdrowienia oraz uściski dla Dzieci

 

Z poważaniem

Joanna Wojtunik

 

 

Kontakt

Przedszkole nr 48
„Zielony groszek”
w Warszawie

ul. Szaserów 119
04-349 Warszawa

tel: 22 610 36 04
e-mail: p48@edu.um.warszawa.pl

Mapa dojazdu

× Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się o celach i zasadach ich wykorzystywania.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.